Przejdź do treści
LOGO_WWW

USŁUGI

Terapia psychologiczna Radzymin – wybierz to czego potrzebujesz

Konsultacja psychologiczna to spotkanie, którego celem jest przyjrzenie się temu, co stało się powodem szukania pomocy, doświadczanym aktualnie trudnościom i bieżącemu funkcjonowaniu. Odbycie konsultacji nie jest równoznaczne z rozpoczęciem terapii, ale może skutkować wskazaniem do jej rozpoczęcia. Konsultujący może zaproponować, że poprowadzi terapię osobiście lub wskazać innego terapeutę. Może też doradzić skorzystanie z innej formy wsparcia czy specjalistycznej pomocy.

Umów się

Cel terapii można określić najkrócej jako: dążenie do poprawy funkcjonowania. To cykl systematycznych spotkań (zwykle raz w tygodniu), które wspierają proces podnoszenia jakości życia klienta w zakresie znajomości samego siebie, rozpoznawania własnych potrzeb, radzenia sobie z emocjami, funkcjonowania w relacjach etc.
Terapia indywidualna to spotkanie dwóch osób: tej, która przeżywa trudności i podejmuje terapię oraz terapeuty, który będzie prowadził terapię i stwarzał warunki do pokonywania trudności i dokonywania zmian. Połączenie motywacji, zaangażowania, oczekiwań klienta z wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami terapeuty pozwala osiągnąć potrzebne zmiany. Czas trwania, szczegółowe cele terapii, sposoby pracy i ilość spotkań są ustalane indywidualnie. Rozpoczęcie terapii poprzedzają 1-2 konsultacje.

Umów się

Rozwód, rozstanie to trudny czas dla całej rodziny. Utrata tego , co znane, bezpieczne, co miało być stałe, wywołuje wiele skrajnych emocji. Każdy w rodzinie ma swoje zadania do spełnienia, dorośli muszą poradzić sobie ze swoimi emocjami jak również być wsparciem dla dzieci. Gdy zapadła decyzja o rozwodzie czy rozstaniu, warto zaplanować w jaki sposób przekazać tą informację swoim dzieciom. Gdy sami nie czujemy się na siłach lub gdy chcemy przedyskutować okoliczności i zasady takiej rozmowy, warto skorzystać z pomocy psychologa

Umów się

Konsultacje rodzicielskie proponujemy rodzicom, którzy poszukują porady wychowawczej lub przeżywają niepokój związany zachowywaniem dziecka. Konsultacje są formą poradnictwa psychologicznego i wychowawczego a nie oddziaływaniem terapeutycznym. W ramach konsultacji psychologicznych i wychowawczych można uzyskać wsparcie w rozwiązaniu trudnej sytuacji rodzicielskiej, wypracować wskazówki dotyczące możliwych form działania i rozważyć korzystne dla rodziców i dziecka rozwiązania trudnej sytuacji.

Umów się

Psychoonkologia to połączenie psychologii i onkologii, to dziedzina kliniczna, która obejmuje psychologiczne aspekty choroby nowotworowej.
Pacjent onkologiczny już w chwili otrzymania diagnozy może odczuwać strach i lęk , co wpływa niekorzystnie na proces leczenia, wolę walki chorego oraz obniża jego wiarę w powrót do zdrowia. Gdy choruje ktoś w rodzinie, chorują wszyscy w jego otoczeniu, gdyż rodzina często nie potrafi zmierzyć się ze strachem i bólem najbliższej osoby, jest bezradna w obliczu jej cierpienia. Z pomocą przychodzi psychoonkolog, który wspiera nie tylko pacjenta ale także jego rodzinę i opiekunów. Pomaga pacjentowi zbudować właściwy obraz choroby i wypracować sposoby radzenia sobie z nią.

Umów się

Kiedy umiera bliska osoba, odczuwamy to jako stratę. To właśnie wtedy zaczyna się proces żałoby. W  trakcie żałoby możesz doświadczyć wielu trudnych momentów i silnych emocji. Możesz uważać za wielką niesprawiedliwość, że to właśnie ta osoba zmarła. Możesz odczuwać rozpacz lub gniew, próbować krzyczeć na każdego, kto wspomni o zmarłym, lub płakać, gdy tylko pomyślisz o bliskim zmarłym. Nie bój się tego – to naturalny etap, który trzeba przejść, by poradzić sobie z odejściem bliskiej osoby. Pomoże rozmowa ze specjalistą, któremu się ufa. Tyle i  aż tyle. Spróbuj się przełamać, przyjdź i zaufaj.

Umów się

Zapisz się na wizytę

Możesz poradzić sobie lepiej!